ZDRAVOTNICKÉ VZDĚLÁVÁNÍ

ZDRAVOTNICKÉ VZDĚLÁVÁNÍ Počet produktů: 158

ZDRAVOTNICKÉ VZDĚLÁVÁNÍ

Lékařské simulátory ošetřovatelských dovedností jsou účinným nástrojem v lékařském vzdělávání. Pomáhají školit studenty, lékaře, zdravotnický personál, zdravotní sestry, záchranné týmy a porodní asistentky při rozvíjení potřebných dovedností a technik před prací s pacientem. Lékařská simulace se používá ve všech aspektech lékařského vzdělávání, ...

Lékařské simulátory ošetřovatelských dovedností jsou účinným nástrojem v lékařském vzdělávání. Pomáhají školit studenty, lékaře, zdravotnický personál, zdravotní sestry, záchranné týmy a porodní asistentky při rozvíjení potřebných dovedností a technik před prací s pacientem. Lékařská simulace se používá ve všech aspektech lékařského vzdělávání, například chirurgický a laparoskopický výcvik, anesteziologický výcvik, porodnická a gynekologická cvičení, školení v oblasti klinických dovedností, první pomoc, základní a pokročilá podpora života, ošetřovatelské dovednosti, školení a diagnostická péče o pacienta.

Zobrazit

Podkategorie

 • Injekční simulátory

  Zavádění nitrosvalové injekce je jednou ze základních dovedností každého lékaře a zdravotní sestry. Školením na některém ze simulátorů získáte správnou techniku aplikace intramuskulární injekce a potřebnou praxi a jistotu při výkonu vašeho povolání. Všechny repliky a simulátory intramuskulární injekce jsou velmi realistické. Textury kůže a svalů, stejně jako tvar a poloha kostí, se velmi podobají živému pacientovi. V důsledku toho perforace tkáně jehlou duplikuje pocit podávání skutečné injekce živému pacientovi.

 • Šití a bandážování

  Interaktivní simulátory šití chirurgických stehů lidské kůže nabízí studentům klinickou simulaci získávání zkušeností v budoucí praxi. Některé ze simulátorů se dají připevnit na tělo pacienta (ruku, nohu nebo kyčel) a názorně tak procvičovat základní chirurgické dovednosti šití. Tyto praktické pomůcky nabízí potřebnou praxi v budoucím povolání lékařů (vázání uzlů, umístění svorky a šití jak povrchních tak hlubokých ran). Se simulátorem bandáže pahýlu končetiny můžete zase praktikovat nebo demonstrovat většinu standardních obvazových postupů. Modely lze použít také k názorné demonstraci uchycení protetických pomůcek.

 • Stomie, dekubity,...

  S různými typy simulátorů dekubitů se mohou ošetřovatelé a studenti medicíny seznámit s odborným hodnocením (vyšetřením, měřením a popisem), péčí o rány a obvazovými technikami u různých fází dekubitů. Školení na anatomických modelech může značně zlepšit standardy v rozpoznávání a péči o dekubity u skutečných pacientů. Materiálové provedení simulátoru dekubitů je flexibilní a může pomoci zajistit realistický trénink v obměně obvazů, které tvoří podstatnou část ošetřovatelské péče o rány.

 • Ošetřovatelské figuríny

  Ošetřovatelské figuríny v životní velikosti dospělého člověka jsou určené k názorné výuce studentů na středních zdravotnických školách. Jsou vybavené jak ženskými, tak mužskými pohlavními orgány. Figuríny jsou lehké ve velikosti dospělého jedince ženského vzhledu a nabízí podobný rozsah pohybu jako u skutečného pacienta. Sundáním paruky a upevněním mužských genitálií se figurína snadno změní na muže. Na figuríně jsou patrné proleženiny prvního stupně a disponuje jak fyziologickým mateřským znaménkem, tak i patologickým rakovinovým znaménkem. Horní i dolní končetiny jsou na figuríně plně pohyblivé a jsou vyrobeny z měkkého a pružného materiálu.

 • Modely první pomoci

  S trenažérem první pomoci můžete připravit své studenty na problémy, s kterými se mohou setkat v reálné praxi. Modely jsou určené pro výuku jednotlivců či velkých skupin k nácviku základních i pokročilých technik záchrany lidského života. Základní model CPR figuríny nalezne své uplatnění při individuální výuce první pomoci na zdravotnických a záchranářských kurzech, zdravotních školách nebo v autoškolách. Simulátor byl vyvíjen s mnoha odborníky, kteří se podíleli na technice, která svým realistickým provedením umožní studentům simulovat tento nový život zachraňující postup s velkou přesností a dovedností.

 • Gynekologie a porodnictví

  Těhotenství (proces dozrávání a růstu lidského jedince) je období života matky od oplodnění vajíčka spermií do konce porodu. Porodem se rozumí ukončení těhotenství narozením dítěte. Během porodu se plod působením porodních sil vypudí přes porodní kanál na vnější svět. Na jednotlivých modelech je schematicky znázorněno, jak dozrává ženské vajíčko, jak dochází k ovulaci a oplodnění a jak se vajíčko vyvíjí až do stádia, kdy se zanoří do děložní stěny a začne se z něj vyvíjet embryo. Simulátor porodu zase umožňuje manipulaci uvnitř dělohy a různé tréninkové možnosti pro prenatální, intrapartní a postpartální dovednosti. Modely v této sekci jsou vhodné pro výuku budoucích pediatrů, gynekologů a porodních asistentů.

 • Katetrizace

  Tyto realistické katetrizační modely jsou určené k provádění správného zavedení mužského nebo ženského močového katetru. Simulátory mohou být použity pro výuku anatomických a sterilních čistících technik před, během a po zavedení katetru. Pomocí srdečního katetrizačního simulátoru můžete školit budoucí lékaře v technikách provádění centrální žilní katetrizace. Nabízené modely najdou své uplatnění při praktické výuce budoucích zdravotních sester a lékařů.

 • Laparoskopie

  Trenažéry laparoskopie jsou určené k dosažení vrcholné úrovně odbornosti všech chirurgů, kde jejich chirurgické dovednosti vyžadují různé laparoskopické techniky.

 • Ušní, nosní a krční...

  Model lidské hlavy s uchem umožňuje budoucím lékařům simulovat vyšetření sluchu. Model ucha pro simulaci vyšetření je určený jako výuková pomůcka budoucích otolaryngologů. S ušním simulátorem zvládnou studenti, rezidenti i praktičtí lékaři pomocí vizuálních podnětů dovednosti potřebné ke zkoumání lidského ucha, správně diagnostikují běžné nemoci, očistí zvukovod, odstraní cizí těleso a provedou myringotomii s vložením ušní trubice.
  S instruktážním modelem nazogastrické intubace, který zobrazuje střední řez nosu, úst, hltanu, průdušnice, jícnu a žaludku, mohou pracovníci ve zdravotnických zařízeních získávat potřebné znalosti k provádění úkonů při ošetřování pacientů.

 • Léčba diabetu a obezity

  V této kategorii najdete mimo jiné i modely určené pro pacienty, kteří si musí sami aplikovat inzulínové injekce a nemají s její aplikací dostatečné zkušenosti. Váš simulátor aplikace injekce do břicha bude s řádnou péčí sloužit svému účelu po dlouhou dobu, skládá se z části imitace břicha, které se dá snadno pomocí speciálního pásku připnout k tělu. Další z modelů jako je model diabetické nohy, může být použitý jak pro vzdělávání pacientů, tak k odborné přípravě studentů.

 • Rodičovské vzdělávání

  Roztomilé dětské panenky jsou ideální pro školení hlavních principů péče o dítě ve škole a v přípravných kurzech pro mladé rodiče. Panenky umožňují oblékání, svlékání, umývání a koupání, výměnu plenek a spoustu dalších úkonů. Panenka s Downovým syndromem byla navržena tak, aby se děti s Downovým syndromem naučily lépe komunikovat se svým okolím. Učení formou hry a uvědomění si životní reality přispívá k lepšímu pochopení a přijetí osob se zdravotním postižením. Tyto speciální panenky byly úspěšné zvláště v nemocnicích, pediatrických praxích, sdruženích Downova syndromu a mateřských školách.

 • Návykové látky, prevence
na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 158 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 158 položek