Kostry

Prohlédnuté produkty

Kostra s pružnou páteří a vazy TONI

205502

Erler-Zimmer GmbH

Nový produkt

Model kostry TONI s pohyblivou páteří a vazy je ideální pro studium lidské anatomie. Tato terapeutická kostra s plně pružnou páteří je ideální pro každého, kdo se chce nejen naučit anatomii, ale jako terapeut chce také porozumět vztahům mezi pohyby, postoji a chybnými polohami.

Více informací

skladem u výrobce - na objednávku

18 530,58 Kč

18 530,58 Kč bez DPH

Více informací

Model kostry TONI s pohyblivou páteří a vazy je ideální pro studium lidské anatomie. Tato terapeutická kostra s plně pružnou páteří je ideální pro každého, kdo se chce nejen naučit anatomii, ale jako terapeut chce také porozumět vztahům mezi pohyby, postoji a chybnými polohami. Všechny anatomické struktury a detaily jsou na modelu podrobně zobrazeny.

Model má následující vlastnosti:

 • přirozený odlitek lidské kostry
 • znázorňuje přesně anatomické detaily, štěrbin, otvorů a výběžků
 • lebku lze rozebrat na tři části
 • odnímatelné paže a nohy
 • pohyblivé klouby v rameni, kyčli a kotníku
 • nohy lze demontovat v koleni
 • odnímatelná noha v kotníku
 • pohyblivé lopatky
 • pěti paprskový bezpečný kolečkový stojan
 • vazy kolena, kyčle, loktů a ramen jsou na jedné straně modelu
 • plně pohyblivá páteř s pružnými meziobratlovými ploténkami a vystupujícími míšními nervy

Všechny kostry Erler Zimmer jsou odlitky podle skutečných koster v nejvyšší kvalitě a se smyslem pro detail. Modely jsou vyrobené z odolného plastu a znázorňují všechny anatomické detaily, jako jsou štěrbiny, otvory a výběžky. Všechny kosti jsou individuálně vyrobené a pečlivě smontované. Ruce a nohy jsou pružně připevněné pomocí drátku. Paže, nohy a lebku lze snadno odstranit a částečně rozebrat. Pěti paprskový kolečkový stojan umožňuje modelu bezpečné umístění a jeho snadný transport z místnosti do místnosti.

Plně pohyblivá páteř:
Aby bylo možné uspokojit rostoucí požadavky na školení v terapii, nabízí některé kostry Erler Zimmer plně pohyblivou páteř. Takováto páteř je připevněná na velmi robustní a zároveň extrémně pružnou kovovou spirálovou hadici, pomocí níž lze páteř snadno uvést do jakékoli polohy. Kromě normálních pozic lze velmi působivě předvést i nesprávné polohy páteře. Díky speciálním flexibilním meziobratlovým ploténkám lze páteř nejen ohýbat, ale také ji otáčet. Meziobratlové ploténky se při ohnutí páteře chovají jako přirozené meziobratlové ploténky, mohou být stlačeny nebo roztaženy. To umožňuje anatomicky správným způsobem ohýbat páteř bez vytváření mezery mezi meziobratlovou ploténkou a tělem obratle.

Kloubové vazy:
Pružné kloubové vazy kolen, kyčlí, loktů a ramen umožňují předvést pohyby lidské kostry a vysvětlit tak jejich funkci. Na modelu jsou zobrazeny nejdůležitější kloubové vazy.

Dokonalá lebka:
Třídílná lebka byla digitalizována podle skutečné lebky a upravena tak, aby přesně odpovídala standardní výukové anatomii. Velikostně odpovídá průměrnému dospělému Evropanovi. Na modelu jsou znázorněny všechny důležité struktury, praskliny, otvory. Lebku lze rozebrat na základnu lebky, spodní čelist a klenbu lebky. Horní část lebky je spojená se základnou lebky pomocí kovových kolíků a přidržována na místě pomocí magnetů. Na rozdíl od konkurenčních lebek tato technologie zaručuje, že fixační kolík se už nemůže odlomit a mezi horní částí lebky a základnou lebky není žádná mezera.

Pohyblivé klouby:
Ramena a boky jsou namontovány bez kovových částí a nabízejí možnost předvést nejen rotační pohyby, ale také klouzavé pohyby kloubu. Kloubové plochy po sobě klouzají a umožňují tak demonstrovat všechny možnosti skluzu.

Pohyblivá ramena:
Ramenní lopatky jsou namontovány tak, aby se mohly pohybovat zároveň s pohyby paží. To umožňuje zobrazení přirozené sekvence pohybů.

Flexibilní kotník:
Horní část kotníku je upevněna pomocí pružné gumy což umožňuje jakýkoliv pohyb. Nohu lze z modelu kostry jednoduše sejmout a vzít ji například sebou na další přednášku.

velikost se stojanem velikost bez stojanu hmotnost
176 cm cca 165 cm 9,5 kg

Vaše objednávka bude s informací o termínu dodání telefonicky potvrzena.

Příslušenství